Piątkowy "Super Express" informuje, że we wtorkowy wieczór doszło do tajnego spotkania prezydenta Warszawy, wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego z liderem Wiosny, europosłem Robertem Biedroniem. Nieoficjalnie wiemy, że politycy dyskutowali o wspólnym centrowo-lewicowym projekcie bez udziału konserwatystów z Platformy Obywatelskiej - pisze tabloid.

Reklama

"Politycy znają się od lat, świetnie się dogadują"

Dziennikarze tego tytułu tak opisują spotkanie: Warszawski ratusz, późny wieczór. Do prezydenta stolicy i jednego z liderów PO Rafała Trzaskowskiego przyjeżdża europoseł Wiosny Robert Biedroń. Politycy znają się od lat, świetnie się dogadują. Po krótkiej wymianie uprzejmości rozmowa schodzi na tematy czysto polityczne.

Według anonimowego informatora spotkanie dotyczyło m.in. projektu centrowo-lewicowego obydwu polityków. Informator "SE" spekuluje, że projekt ten miałby powstać w ramach ruchu Rafała Trzaskowskiego lub całkowicie nowego bytu, ale bez udziału konserwatystów z PO.

Chcemy postawić na takie kwestie, jak aborcja, wolność, prawa kobiet, Unia Europejska etc. – opowiada informator "SE". Tabloid przyznaje jednak, że nie udało mu się potwierdzić tych anonimowych informacji, gdyż obaj politycy byli "nieosiągalni".