Nowy rzecznik Lewicy

Reklama

Gawkowski przedstawił Kacprzaka, jako "wieloletniego dziennikarza, medioznawcę, a z wykształcenia kulturoznawcę". To osoba, która z mediami jest związana ponad 20 lat, która zajmowała się strategią mediów, budowaniem wizerunku i bardzo się cieszę, że Marek dołącza do zespołu Lewicy w parlamencie - powiedział szef klubu Lewica.

Dodał, że jego klub łączy z nowym rzecznikiem "wielkie nadzieję" - "zarówno w politycznym przesłaniu" Lewicy, ale też z "budową zespołu medialnego, który Lewica będzie rozbudowała stawiając na nowe media, startując z własną gazetą, budując wizerunek formacji, która ma przede wszystkim być blisko ludzi".

Kacprzak po raz pierwszy w nowej roli zwracając się do dziennikarzy w Sejmie wyraził nadzieję na "świetną współpracę". Po tylu latach pracy w mediach, po tylu latach pracy z politykami, doskonale wiem jakie potrzeby mają dziennikarze, jak ważna jest dobra sprawna, szybka i rzetelna informacja i tak widzę swoją rolę - powiedział.

Wraził też chęć do częstych spotkań z dziennikarzami i zapewnił, że "będą to bardzo dobrze spędzone chwile, bardzo merytoryczne i przede wszystkim na bardzo wysokim poziomie współpracy".