Złożyliśmy wniosek o informację o pozamiejskiej aktywności prezydenta Trzaskowskiego. Chcieliśmy, żeby pan prezydent wyjaśnił nam, w jaki sposób łączy sprawowanie urzędu z byciem wiceprzewodniczącym PO – powiedział radny Michał Szpądrowski (PiS). Podkreślił, że radni KO wniosku tego nie przyjęli.

Reklama

Szpądrowski wyjaśnił, że mieszkańcom oraz opozycji należą się wyjaśnienia, czy prezydent Trzaskowski, odwiedzając miasta w różnych częściach kraju i wspierając partyjne inicjatywy, "jest w pracy, czy na urlopie".

Wyjazdy prezydenta

Oczywiście prezydent próbuje uzasadnić podróże swoimi obowiązkami, ale chcielibyśmy wiedzieć, jak jest w rzeczywistości – powiedział.

Przyznał, że Trzaskowski ma prawo do tego, by prowadzić działalność polityczną, ale – podkreślił - "poza godzinami pracy".

Szpądrowski przypomniał klika ostatnich wyjazdów prezydenta. 8 maja Trzaskowski był w Szczecinie, trzy dni wcześniej w Olsztynie inaugurował inicjatywę Ruchu Wspólna Polska pod hasłem "Campus Polska Przyszłości", a 29 kwietnia w Rzeszowie wspierał kandydata w wyborach prezydenta miasta.