Decyzja, którą podjąłem jest głęboko przemyślana i wynika z refleksji, jakie towarzyszą mi od dłuższego czasu. Są one związane z oceną działalności organizacji w regionie świętokrzyskim, której linia postępowania oraz standardy funkcjonowania, coraz częściej rozmijały się z wyznawanymi przeze mnie wartościami działalności publicznej – czytamy w oświadczeniu szefa PO w Kielcach.

Reklama

Kubiec dodał, że "od dłuższego czasu dostrzegał również deficyt dyskusji i poważnej debaty nad sprawami wewnętrznymi, a także brak skupienia na tym, co nas łączy i na rozwiązywaniu konkretnych problemów".

Przyszłość PO

Kubiec od 2018 roku pełnił funkcję wiceprezydenta Kielc. W połowie kwietnia tego roku został odwołany ze stanowiska, a Bogdan Wenta na jego miejsce powołał jego partyjną koleżankę Agatę Wojdę.

Reklama

W okresie pełnienia przeze mnie służby samorządowej, w związku z wykonywaniem mandatu radnego miasta oraz pełnieniem funkcji zastępcy prezydenta, starałem się wykazywać najwyższą lojalnością wobec mieszkańców. Promowane przeze mnie standardy dobrego samorządu i etyki urzędniczej nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem środowiska politycznego, z którego się wywodziłem – podkreślił Kubiec.

Mówiąc o przyszłości PO dodał, że "wierzy jednak, że na refleksję nie jest za późno". Wierzę, że wewnętrzna dyskusja i autorytet wielu wartościowych osób, które nadal tworzą Platformę Obywatelską, pozwolą przywrócić w jej działalności należne miejsce ideałom, które przyświecały jej Twórcom – zaznaczył były wiceprezydent Kielc.