Dziennik Gazeta Prawana logo

Kiedy spotkanie Budki z Tuskiem? Jest KOMENTARZ sekretarza generalnego PO

13 czerwca 2021, 12:06
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Donald Tusk
<p>Donald Tusk</p>/Shutterstock
Sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński potwierdził w niedzielę, że do spotkania lidera PO Borysa Budki z b. premierem, obecnie szefem Europejskiej Partii Ludowej Donaldem dojdzie "w najbliższych dniach". "Donald Tusk jest potrzebny w polskiej polityce" - podkreślił Kierwiński.

O zamiarze spotkania z szefem Platformy mówił w zeszły piątek w TVN24 sam Tusk. Według niego tematem rozmowy ma być kwestia wzmocnienia Platformy i opozycji w ogóle.

- powiedział Kierwiński w niedzielę w Radiu Zet. Do spotkania dojdzie najpewniej w poniedziałek.

"Donald Tusk jest potrzebny w polskiej polityce"

Według Kierwińskiego, "Donald Tusk jest potrzebny w polskiej polityce".  - zaznaczył polityk.

dodał polityk PO.

Budka pytany o to planowane spotkanie na piątkowej konferencji prasowej w Mysłowicach (woj. śląskie) powiedział, że jest to kolejne jego spotkanie z Tuskiem.  - powiedział szef PO.  - dodał Budka.

Podkreślił, że będzie namawiał Tuska do tego, "by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę".  - powiedział przewodniczący PO.

Dodał, że obaj również porozmawiają o piłce nożnej.  - zaznaczył Budka.

Od niedawna media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu b. premiera, b. szefa Rady Europejskiej oraz b. lidera PO Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki w ubiegły piątek w TVN24 powiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, "żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce".

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO "jako partia odpowiedzialnego centrum" jest absolutnie niezbędna, "jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj