Poniżej progu wyborczego znalazły się PSL z 3 proc. poparcia i Kukiz'15 z wynikiem 2 proc. 1 proc. zdecydowanych głosować nie wie, na jakie grupowanie oddałoby swój głos.

Reklama

Deklarowana frekwencja wynosi 65 proc. - 43 proc. zaznaczyło podczas badania opcję, że zdecydowanie chce głosować, a 22 proc - "raczej tak". Z 23 proc odpowiadających, że nie chcą głosować, 13 proc zadeklarowało, że raczej nie zrobi tego, a 10 proc. jest zdecydowanych, by nie głosować. 12 proc. nie ma zdania, czy będzie głosować, czy nie.

Od poprzedniego badania sprzed tygodnia Zjednoczona Prawica poprawiła wynik o 1 pkt proc. Polska 2050 straciła 1 pkt, a Koalicja Obywatelska i Lewica zyskały po 2 pkt proc. Natomiast 2 pkt straciła Konfederacja, wynik bez zmian ma Polskie Stronnictwo Ludowe, a Kukiz'15 stracił 1 pkt proc. Deklarowana w tamtym badaniu frekwencja wyniosła 64 proc.

Badanie zostało zrealizowane od 11 do 14 czerwca przez internet metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na ogólnopolskiej próbie 1068 Polaków, reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania.

Przy badaniu preferencji partyjnych próba była mniejsza - jedynie tych osób, które deklarowały udział w wyborach.