Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Gdańska głosowana będzie m.in. uchwała w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi miasta.

Reklama

Nie zgodzimy się na udzielenie absolutorium dla prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która zamiast wszystko dla Gdańska robi wszystko dla ruchu Rafała Trzaskowskiego - zapowiedział na konferencji prasowej przed sesją RMG szef klubu PiS Kazimierz Koralewski.

Wyjaśnił, że radni PiS oceniają m.in. negatywnie stan usług społecznych w Gdańsku.

Organizacje pozarządowe, które pełnią z ramienia miasta te funkcje skarżą się na brak środków. Wielu gdańskich seniorów przebywa w domu i nie są zaopiekowani - mówił Koralewski.

Dodał, że jednym z kolejnych powodów, dla których klub radnych PiS zagłosuje przeciwko uchwale ws. udzielenia absolutorium prezydent Gdańska jest zły stan mieszkań komunalnych. Jeżeli budynki są odmalowane, to z fasady pięknie to wygląda, ale od środka okazuje się, że majątek jest zdegradowany, zawilgocony i zagrzybiony, że są nieprawidłowo prowadzone remonty - uzasadnił radny PiS.

Reklama

Sesja Rady Miasta Gdańska

W 34-osobowej Radzie Miasta Gdańska zasiada 15 radnych Koalicji Obywatelskiej, 7 radnych należy do stowarzyszenia "Wszystko dla Gdańska" - oba kluby tworzą koalicję rządzącą miastem. Prawo i Sprawiedliwość jako klub opozycyjny ma 12 radnych.

Czwartkowa sesja RMG po rocznej przerwie odbywa się stacjonarnie. Ostatni raz w tym trybie radni spotkali się w sali obrad w Nowym Ratuszu w połowie lipca 2020 r., także na sesji absolutoryjnej. Kolejne sesje z uwagi na pandemię koronawirusa odbywały się w trybie zdalnym.