W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar ankietowani, którzy zadeklarowali, że zagłosowaliby w wyborach parlamentarnych - gdyby odbyły się w najbliższych dniach - zostali także zapytani, na którą partię.

Reklama

Na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Porozumienie i Solidarna Polska) swój głos oddałoby 30 procent osób biorących udział w sondażu - tyle samo, co w badaniu kwietniowym. O 1 punkt procentowy wzrosło poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni - obecnie zagłosowałoby na to ugrupowanie 21 procent ankietowanych. Na Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesną, Inicjatywę Polską, Zielonych) zagłosowałoby 19 procent osób, czyli o 2 punkty mniej niż w kwietniu.

Konfederacja Wolność i Niepodległość mogłaby liczyć na 8 procent głosów, czyli o 1 punkt więcej niż poprzednio. Lewicę (SLD, Wiosnę i Razem) poparoby 6 procent ankietowanych (o 3 punkty mniej), Koalicję Polską - PSL poparłoby 4 procent (o 1 punkt więcej), Kukiz'15 - 1 procent (spadek o 1 pp.)

Odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi" wybrało 11 procent badanych.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia. Pytanie "Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?" zadano 583 osobom.