W opublikowanym w środę przez tygodnik "Wprost" artykule "Tusk spacyfikował prezydentów miast wspierających Trzaskowskiego. >Pozamiatał Rafała<" napisano, że lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zadzwonił do Aleksandry Dulkiewicz, a "ona zapewniła go, że prezydenci miast nie będą angażować się w ruch samorządowy, który na jesieni miał powstać pod patronatem Trzaskowskiego".

Reklama

Według informatora tygodnika, niektórym z prezydentów, na przykład Tadeuszowi Truskolaskiemu, Tusk zaproponował, że w zamian za wsparcie zrobi go regionalnym baronem.

Oświadczenia prezydentów miast

W nawiązaniu do artykułu, informuję, że nie było rozmów w tym temacie - przekazał PAP, w imieniu prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, jej rzecznik prasowy Daniel Stenzel.

Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Boublej poinformowała PAP, że nie doszło do spotkania prezydenta Truskolaskiego z Donaldem Tuskiem, w związku z tym prezydent nie ma nic więcej do powiedzenia w związku z publikacją "Wprost".

Dodała, że prezydent Białegostoku zapowiada jednocześnie wystąpienie do tygodnika "Wprost" o sprostowanie nieprawdziwej informacji.