"Witamy w piekle kobiet"

Reklama

"Dzisiaj, wraz z przyjaciółmi, postanowiliśmy zaprotestować na lotnisku Chopina, gdzie około godziny 20 pojawiliśmy się w hali przylotów. Sezon turystyczny trwa, więc postanowiliśmy przywitać ludzi odwiedzających nasz kraj, jak i tych wracających z urlopu. Turystom zaproponowaliśmy unikalne atrakcje - być może nie każdy z przybyłych ma świadomość, iż przy pomocy kilku godzinnego lotu samolotem, cofnął się prawie do czasów Średniowiecza. Tym, którzy wracają z urlopu niestety zapewniliśmy twarde lądowanie, przypominając o różnych sukcesach PiSu - czytamy czytamy na fanpage'u grupy Cień Mgły na Facebooku.

Na transparentach znajdowały się takie napisy jak: "Witamy w piekle kobiet", "Witamy w Polsce, w której kobiety muszą rodzić martwe płody", "Witamy w Polsce, gdzie gwałcenie dzieci przez księży jest tylko 'uleganiem pokusie'", "Przyleciałeś do Polski, w której rząd jest homofobiczny", "Witamy w Polsce, w której religijna indoktrynacja zastępuje edukację".

"Mimo lekkiego szoku większości z wychodzących na halę przylotów podróżnych, wielu z nich pozytywnie odniosło się do naszej akcji i treści kartonów. Od jednej z przybywających kobiet usłyszeliśmy nawet 'świetne transparenty'. Były i zdziwione oczy, i uśmiechy" - opisują aktywiści.

"Policjanci i funkcjonariusze wdawali się z nami w dyskusje, nazywali nas prowokatorami i starali się przekonać nas, że nie mamy prawa demonstrować na terenie lotniska bez zezwolenia. Zadziwiające było jedynie to, że nie kazdy z funkcjonariuszy SOL zdawał się mieć jednoznacznie negatywny stosunek do naszych działań..." - czytamy.