Występ w programie TVN-u "Top Model", odważne zdjęcia w sieci, odmienne poglądy - co na to polityk PiS? - Każdy człowiek jest wolny i dopóki nie narusza wolności drugiego człowieka, nikogo nie krzywdzi, to ma do tego prawo. To dotyczy także kobiet, także żon polityków – mówi Gość Radia ZET. Schreiber podkreśla, że „w każdym małżeństwie, wśród wielu ludzi nie jest tak, że dwie osoby mają identyczne poglądy”.

Reklama

Każdy ma prawo do swoich poglądów. To, że w niektórych sprawach mogą się one trochę różnić – nie widzę w tym żadnego problemu – dodaje. Dopytywany o informację tygodnika „Sieci”, jakoby aktywność jego żony miała mu psuć relacje w partii, Łukasz Schreiber odpowiada: - Nie zauważyłem, raczej z dużą dozą sympatii mogłem się spotkać.

Pytany przez słuchacza o to, czy w związku z poglądami żony, będzie teraz walczył o liberalizację prawa aborcyjnego, minister w Kancelarii Premiera odpowiada, że nigdy nic takiego nie zapowiadał, ale dodaje: - Aborcja w praktycznie każdym przypadku jest złem i tragedią, co nie oznacza, że uważam, iż powinna być całkowicie zakazana. Jego zdaniem nie należy zmuszać kobiet „do heroizmu i do pewnych rzeczy”.

Proszę zobaczyć, w jakim szczęśliwym kraju żyjemy. Główna część rozmowy z ministrem rządu dotyczy żony i to mnie bardzo cieszy, bo pokazuje, jak dobrze jest w Polsce – puentuje Gość Radia ZET Łukasz Schreiber.