Andrzej Duda jedzie jutro do Paryża na robocze spotkanie z prezydentem Emmanuelem Macronem - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".
Zaproszenie przyszło kilka tygodni temu. Pałac Prezydencki potwierdza jedynie fakt wizyty, ale nie informuje co ma być tematem rozmów.
Podczas ostatniego unijnego szczytu prezydent Francji rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim. Po tym spotkaniu francuski polityk mówił, że konkretne ruchy ze strony polskiego rządu mogłyby zapobiec konieczności użycia dostępnych europejskim instytucjom narzędzi wywierania presji na Polskę.
Rozmowy w Paryżu będą miały zapewne dużo szerszy charakter. Polska rozmawia z Francją o współpracy wojskowej, na agendzie są też kwestie współpracy w energetyce jądrowej
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zobacz
|