"W mijającym tygodniu, po spotkaniu z prezydentem Emmanuelem Macronem, we francuskim dzienniku Le Figaro mówiłem o tym, że Polska jest lojalnym i sumiennym członkiem europejskiej i transatlantyckiej wspólnoty" - napisał Morawiecki.

Reklama

"Polska proeuropejska i proamerykańska"

"Wykonujemy swoje zadanie - bronimy wschodniej flanki NATO i Unii Europejskiej. Polska jest zarówno proeuropejska, jak i proamerykańska" - podkreślił.

Do wpisu premier załączył fotokopię swojego wywiadu dla "Le Figaro" z tego tygodnia.

Reklama

Cykl spotkań z przywódcami Europy

Morawiecki wrócił w piątek wieczorem z Londynu, gdzie spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. W czwartek szef polskiego rządu z kolei był w Berlinie, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz z Olafem Scholzem, który jest kandydatem na nowego kanclerza tego kraju. W środę Morawiecki w Paryżu rozmawiał z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Udał się też do Lublany na spotkanie z szefem słoweńskiego rządu Janeszem Janszą.

W poprzednich dniach polski premier spotkał się z przywódcami: Litwy, Łotwy, Estonii, a także premierami państw Grupy Wyszehradzkiej (w jej skład poza Polską wchodzą Węgry, Czechy i Słowacja) oraz z premierem Chorwacji.