Czarnek odniósł się w piątek w TVP Info do czwartkowego wpisu przewodniczącego PO Donalda Tuska, który skrytykował szykowane na przyszły rok podwyżki cen gazu.

Reklama

Donald Tusk jest w ogóle niebywale bezwstydnym człowiekiem - powiedział Czarnek.

W jego ocenie Tusk to człowiek, "który wykonuje rozkazy polityczne (byłej kanclerz Niemiec) Angeli Merkel, która doprowadziła do tego, że Rosja może dziś szantażować bezkarnie i dowolnie całą Europę cenami gazu, które podnosiła juz 10-krotnie już w tym roku".

Ten sam człowiek mówi: "czy wyście powariowali?" - zauważył Czarnek, dodając że lider PO "ma ogromnie wiele za uszami". Również jeśli chodzi o nielegalne wykorzystywanie służb specjalnych w życiu państwowym - dodał.

Reklama

Życzenia Donalda Tuska

Szef Platformy Obywatelskiej zamieścił w czwartek na Twitterze i Facebooku krótkie nagranie z okazji zbliżającego się Nowego Roku, w którym - jak przyznaje - chciałby życzyć Polakom "świetnej zabawy sylwestrowej, >Sylwestra marzeń<, szczęśliwego Nowego Roku+", ale - jak dodaje - "to nie są niestety normalne czasy".

Nawiązując przyszłorocznych podwyżek cen gazu, pyta polityków PiS: Czy wyście powariowali?. Zwracając się do Polaków, ironizuje: Nigdy nie myślałem, że będę wam na Nowy Rok życzył ciepłej wody w kranie i w kaloryferach, ale takie mamy czasy.