Według badania, przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl przez firmę sondażową Social Changes, na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 35 proc. ankietowanych (o 1 pkt proc. więcej niż w badaniu z poprzedniego tygodnia).

Reklama

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wyraziło 28 proc. (również wzrost o 1 pkt proc.). Polskę 2050 wybrało 11 proc. respondentów (spadek o 1 pkt proc.); 10 proc wskazało na Konfederację (ubytek o 1 pkt proc.). Bez zmian – na poziomie 3 proc. - pozostało poparcie dla PSL; nie zmienił się też odsetek osób deklarujących głosowanie na Kukiz’15 – 2 proc. Tak jak w poprzednim sondażu jeden na stu ankietowanych wskazał na Porozumienie Jarosława Gowina.

Deklarowana frekwencja wyborcza spadła o 8 pkt proc. i wyniosła 50 procent.

KO zanotowała wzrost, słabnie Polska 2050

Reklama

Mimo zamieszania wokół Polskiego Ładu Prawo i Sprawiedliwość już nie traci, a nawet lekko zyskuje. Wzrost odnotowuje także Koalicja Obywatelska. Wyraźnie słabnie Polska 2050 Szymona Hołowni – podsumował wPolityce.pl, stawiając pytanie, czy jest to "początek procesu konsolidacji wyborców opozycji wokół głównej siły politycznej".

Sondaż został przeprowadzony 21-24 stycznia br. metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1075-osobowej próbie mieszkańców Polski.