Dobra wiadomość. Rada Ministrów przyjęła na mój wniosek uchwałę w sprawie pomocy Ukrainie. Przekażemy najnowocześniejszy polski sprzęt - przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Piorun oraz amunicję - napisał na Twitterze w nocy z wtorku na środę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Reklama

Wcześniej, we wtorek, szef MON zapowiedział, że na jego wniosek, jeszcze tego dnia, Rada Ministrów przyjmie uchwałę w sprawie pomocy dla Ukrainy. Przekażemy amunicję oraz przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe – napisał wówczas Błaszczak na Twitterze.

"Amunicja ma służyć obronie, a nie atakowi"

Reklama

O decyzji w sprawie wsparcia Ukrainy wobec zagrożenia ze strony Rosji i deklaracji przekazania kilkudziesięciu tysięcy sztuk amunicji poinformował w poniedziałek szef BBN Paweł Soloch. Jak powiedział, decyzję, podjętą "w ścisłym kontakcie z prezydentem" Andrzejem Dudą, finalizuje minister obrony. Podkreślał, że amunicja ma służyć obronie, a nie atakowi.

Premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek składał wizytę w Kijowie - powiedział, że Polska chce przekazać Ukrainie kilkadziesiąt tysięcy sztuk amunicji, w tym artyleryjskiej, przenośne rakietowe zestawy przeciwlotnicze Grom, lekkie moździerze i drony rozpoznawcze.