Urzędnik przekazał dziennikarzom, że Putin poskarżył się Benetowi na "barbarzyńskie" postępowanie ukraińskich żołnierzy w regionie donieckim, gdzie jak twierdzą Rosjanie, zginęło 20 cywilów - informują portale Ynet i Times of Israel.

Rozmowa Beneta z Zełenskim

Według urzędnika rozmowa z Putinem miała związek z sobotnią rozmową, którą Benet odbył z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim.

"Pozostaję w kontakcie z premierem Izraela Naftalim Benetem. Rozmawialiśmy o rosyjskiej agresji i perspektywie rozmów pokojowych. Musimy powstrzymać represje przeciwko cywilom: poprosiłem (Beneta - PAP), by pomógł w uwolnieniu porwanego mera Melitopolu i innych osób publicznych" - napisał na Twitterze po sobotniej rozmowie z izraelskim premierem Zełenski.

Reklama

Benet wielokrotnie kontaktował się z przywódcami Ukrainy i Rosji próbując mediować między Rosją i Ukrainą, m.in. 5 marca spotkał się z Putinem w Moskwie.

Doradca administracji prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak zaprzeczył w sobotę doniesieniom, że Benet miał poradzić władzom ukraińskim, aby zgodziły się na żądania Rosji w sprawie zakończenia wojny.