Według Adlera, "trojka", czyli szef Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej Sergiej Naryszkin, minister obrony Sergiej Szojgu i rosyjski ambasador w Watykanie Aleksandr Awdejew odsuną Władimira Putina od władzy. Powodem będą problemy zdrowotne Putina.

Reklama

Medycyna zrobiła duże postępy. Putin ma najlepszych lekarzy, bierze około 10 lekarstw dziennie i kiedy pokazuje się publicznie, nie widać, że jest chory. Ręce mu się w ogóle nie trzęsą. Ale są zmiany psychiczne. Jest coraz bardziej impulsywny - mówił RMF FM Alexandre Adler.

Putin stanie przed sądem w Rosji?

Rosjanie nigdy nie zgodzą się, by ich były prezydent był sadzony przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, ale w razie potrzeby mogą go sądzić u siebie - mimo że jest chory - tłumaczył Adler.

Kłótnia Szojgu z Putinem

Wiem, że była ostra kłótnia Sergieja Szojgu z Władimirem Putinem. Minister obrony miał powiedzieć rosyjskiemu prezydentowi: "Jestem Mongołem i nie pozwolę, by Chińczycy rządzili moją ziemią! Doprowadź raczej do pojednania z Europą" - twierdził w rozmowie z RMF FM Alexandre Adler.

Dni Putina są policzone?

Według politologa, Putin zdaje sobie sprawę z tego, że jego dni na Kremlu mogą być policzone.

Rozwiązanie, jakie Putin znalazł, to zlecenie snajperom z Grupy Wagnera - tym samym, którzy w Ukrainie dostali zadanie zabicia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - usunięcia Sergieja Naryszkina. Przede wszystkim Naryszkina, bo być może dotyczy to również pozostałych dwóch członków wrogiej Putinowi "trojki" - ocenił Alexandre Adler.