"Rozmawiałem z (prezydentem) Erdoganem o wynikach szczytu NATO. Wymieniliśmy opinie o obecnych wysiłkach dyplomatycznych" - napisał Zełenski.

"Rozmawialiśmy o groźbie kryzysu żywnościowego i o tym, jak mu zapobiec. Jestem wdzięczny Turcji za jej wsparcie" - dodał prezydent Ukrainy.

Reklama

Kancelaria Zełenskiego potwierdziła, że przywódcy rozmawiali telefonicznie. Omówili sytuację na Ukrainie i obecny etap negocjacji między Kijowem a Moskwą. Erdogan powiedział Zełenskiemu, że na szczycie NATO wyraził poparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy - przekazała strona turecka.

Kułeba: Negocjacje idą bardzo ciężko

Reklama

Wcześniej w piątek szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba powiedział, że Ukraina jest wdzięczna stronie tureckiej i Erdoganowi za wsparcie polityczne i humanitarne oraz za wysiłki dyplomatyczne na rzecz zakończenia wojny Rosji przeciwko Ukrainie. Zastrzegł przy tym, że wbrew wypowiedziom Erdogana, przekazanym przez media w Turcji, nie ma obecnie konsensusu w negocjacjach rosyjsko-ukraińskich, a proces negocjacyjny "idzie bardzo ciężko".