Zhańbiła Niemcy w oczach Ukrainy i naszych zachodnich partnerów. Scholz powinien dokonać roszady w gabinecie – powiedział o Lambrecht szef CSU. Dodał, że Ukraina potrzebuje więcej broni, a "Niemcy muszą dostarczać broń, nie stając się uczestnikiem tej wojny”.

Reklama

Jak przypomina "Bild”, Lambrecht już od tygodni była mocno krytykowana za swoją pracę w gabinecie ministerstwa obrony. Główny zarzut dotyczył opóźniania tygodniami dostaw broni na Ukrainę. Potem, gdy dostarczono broń, okazało się, że była ona niesprawna.

Sondaż o Lambrecht

Minister zawiodła jako „"jedna z kluczowych osób, odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe od początku wojny z Putinem” – zauważa "Bild” i podaje, że potwierdziła to również ankieta, przeprowadzona przez instytut badań opinii Allensbach na zlecenie "Der Spiegel”.

Reklama

Z sondażu wynika, że 55 proc. obywateli jest niezadowolonych lub bardzo niezadowolonych z pracy minister obrony. „Lambrecht to całkowita porażka z perspektywy Niemców” – skomentował Klaus Schweinsberg, szef Centrum Strategii i Wyższego Zarządzania w Allensbach.