"Tak dobre miasto jak Warszawa nie może być tak źle zarządzane. Niech pani ustąpi!" - wezwał Hannę Gronkiewicz-Waltz szef warszawskiego PiS Mariusz Błaszczak na konwencji, zwołanej z okazji drugiej rocznicy jej rządów.

Reklama

Błaszczak podkreślił, że "jedyny sukces" prezydent Warszawy to uroczyste otwarcie zmodernizowanego Krakowskiego Przedmieścia, która to inwestycja została - jak powiedział - przygotowana i zaplanowana przez jej poprzedników.

Działacze PiS zarzucili prezydent podwyżki czynszów - nawet o 600 proc. - biletów komunikacji miejskiej i opłat za parkowanie. "To polityka antyspołeczna" - ocenił szef klubu radnych PiS w Warszawie Marek Makuch.

Błaszczak nazwał "niepotrzebną" inwestycję ratusza w stadion Legii. "Za te pieniądze mogło powstać 80 przedszkoli tak potrzebnych np. na Białołęce czy w Ursusie" - zauważył.

Tymczasem posłanka PiS Elżbieta Jakubiak wezwała Gronkiewicz-Waltz do podjęcia działań, aby... "przywrócić sportowcom" stadion Skry i Hutnika. Dodała też, że Warszawa powinna aktywnie uczestniczyć w projekcie Stadionu Narodowego.

Jakubiak skrytykowała prezydent za "złe przygotowanie" przetargu na budowę II linii podziemnej kolejki. Jej zdaniem, należy zacząć również projektowanie przebiegu III linii. Na razie w stolicy działa tylko jedna linia metra, prace nad drugą są w fazie projektów.

Na konwencji został zaprezentowany krótki film podsumowujący rządy Gronkiewicz-Waltz. Klip kończy hasło: "Pani prezydent już podziękujemy!"