Niinisto przekazał, że Finlandia deklaruje chęć ubiegania się o członkostwo w NATO "z uwagi na ogłoszone pod koniec ubiegłego roku warunki Rosji związane z nierozszerzaniem NATO" – czytamy w oświadczeniu. Ponadto "atak Rosji na Ukrainę w lutym doprowadził do zmiany środowiska bezpieczeństwa" - podkreślono.
Finlandia chce dołączyć do NATO
Prezydent przypomniał także, że podczas pierwszego spotkania z przywódcą Rosji w 2012 r. przekazał mu, że "każdy niezależny naród maksymalizuje swoje bezpieczeństwo". – podkreślił. Poprzez dołączenie do NATO – kontynuował – Finlandia "wzmacnia swoje bezpieczeństwo i bierze za nie odpowiedzialność, nikomu tym nie ujmując".
– przekazał Niinisto.
Jak przekazały służby prasowe Kremla, cytowane przez Fińską Agencję Prasową STT, rosyjski prezydent w rozmowie z Niinisto oświadczył, że Finlandia "popełniłaby błąd kończąc z neutralnością, ponieważ nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa" tego kraju.
Rozmowa odbyła się z inicjatywy strony fińskiej.
W dzienniku od 2020 r. W serwisie zajmuje się głównie poszukiwaniem i opisywaniem najświeższych wiadomości z kraju i świata.
Wcześniej w Radiu ZET tworzyła od początku dział „gospodarka”. Studiowała "Edukację medialną i dziennikarstwo" na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Warszawianka, której największą pasją są zwierzęta.