Terlecki powiedział w TVP Info, że po nominacji dotychczasowej rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej na wiceministra rodziny oraz pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej partii brakowało rzecznika. Zaznaczył, że w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję, że dotychczasowy wicerzecznik Radosław Fogiel "będzie nadal rzecznikiem, będzie głównym rzecznikiem partii i klubu, natomiast jego zastępcą będzie poseł Urszula Rusecka".

Reklama

Zastrzegł, że ta decyzja jeszcze wymaga zatwierdzenia przez Prezydium Komitetu Politycznego PiS. Ale pan prezes powiedział, że to raczej jest pewna zgoda, i jestem przekonany, że rzeczywiście tak będzie - powiedział Terlecki.

Rusecka podziękowała Kaczyńskiemu

Towarzysząca Terleckiemu Rusecka podziękowała Kaczyńskiemu za nominację. Dodała, że nowa funkcja to dla niej ogromne wyzwanie i zdaje sobie sprawę z dużej odpowiedzialności, jaka na niej ciąży. Zapowiedziała, że będzie towarzyszyć najważniejszym politykom PiS w objeździe po Polsce. Rusecka zaznaczyła, że zawsze PiS było blisko ludzi, blisko wyborców i tak pozostanie.

Reklama

autor: Karol Kostrzewa