Radna, przewodnicząca klubu Prawo i Sprawiedliwość w sejmiku województwa zachodniopomorskiego, Małgorzata Jacyna-Witt, zamieściła w niedzielę wpis na Twitterze wraz z jej zdjęciem z pola golfowego.

Reklama

"Ja jestem elitą"

"Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z Prawem i Sprawiedliwością na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z trzech najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 jak Tiger Woods, Barack Obama, Joe Biden Ivanka Trump i jej mąż" - napisała Jacyna-Witt. Radna oznaczyła w poście każdego z wymienionych: m.in. słynnego golfistę, byłego i obecnego prezydenta USA, jak również córkę b. prezydenta USA.

Wpis radnej wywołał falę krytyki. "Kiedy snobizm wejdzie za mocno…" – skomentowała znana publicystka Kataryna. "Bo ja jestem elitą, a Pani jest pseudoelitą - zakompleksioną, ale z wysokim mniemaniem o sobie" - odpisała jej Jacyna-Witt.

Krytyka ponad podziałami

Do wpisu radnej odnieśli się również politycy. "Nie mają chleba, niech grają w golfa. (Maria Antonina PiS-u)" - napisał europarlamentarzysta Marek Belka. "Tak się składa, że w piłkę nożną gra wielu Polaków. To komukolwiek w czymkolwiek umniejsza?" - pytał poseł Paweł Szramka (niez.). Z kolei Anna-Maria Żukowska z Lewicy oceniła, że ta "Pani ma poważne kompleksy".

Reklama

W poniedziałek Jacyna-Witt przeprosiła za swój wpis. "Wszystkich, których obraziłam moim wpisem o mojej grze w golfa - serdecznie przepraszam. Nie było moim celem wywyższanie się, czy +darcie nosa+" - napisała na Twitterze. "Wręcz przeciwnie! Szanuję wszystkich i serdecznie namawiam do zdrowego trybu życia. Chyba w tym namawianiu trochę przesadziłam" - dodała.

Autor: Rafał Białkowski