Rzecznik PiS w Radiu Zet został zapytany o nieoficjalne informacje stacji, że były prezes TVP Jacek Kurski miałby wejść do rządu jako minister cyfryzacji. O tym, kto i czy zasili rząd będzie decydować kierownictwo PiS i pan premier - oświadczył. To on dobiera sobie współpracowników - dodał Fogiel.

Reklama

Jeśli będzie coś do "zarzecznikowania", to obiecuję, że będę o tym informował. Na razie jesteśmy zupełnie w domenie spekulacji - zaznaczył polityk PiS.

Jak dodał, "w PiS wielu nosi buławy w plecakach, a równocześnie zawsze powtarzamy, że żadna funkcja nie jest dana raz na zawsze".

Żadne decyzje dotyczące zmian w rządzie, dotyczące składu rządu nie zapadły - podkreślił.

Reklama

Fogiel o rekonstrukcji rządu

Fogiel pytany czy wyobraża sobie reaktywację resortu cyfryzacji, zwrócił uwagę, że mimo formalnej likwidacji tego ministerstwa, odpowiedzialność za ten obszar pełni minister Janusz Cieszyński i jest to resort bardzo sprawnie i bardzo efektywnie działający.

Na pytanie, czy i kiedy dojdzie do rekonstrukcji rządu stwierdził, że tematu zmian w rządzie w tym momencie nie ma. Jak zauważył, ten temat jest jak wahadło - regularnie wraca w debacie publicznej. Przyznał, że zawsze mogą zdarzyć się jakieś drobne zmiany w składzie kierownictw resortów, ale to rzecz naturalna. Ale "projektu pod tytułem 'rekonstrukcja' żadnego nie ma" - podkreślił rzecznik PiS.

Rafał Białkowski