Reklama

Wybory mogą się zakończyć pomyślnie. Wszystko jedno, czy oni się zjednoczą od Sasa do Lasa, czy się nie zjednoczą, to my możemy wygra – oznajmił.

Kaczyński: Trzeba się nie dać oszukiwać

Podkreślił jednak, że, aby tak się stało, potrzebna jest praca. I tu zwracam się przede wszystkim do członków naszej partii i jej sympatyków. Trzeba mówić, trzeba walczyć z tym gigantycznym kłamstwem, przemalowywaniem się. Trzeba się nie dać oszukiwać. I to jest pierwsza sprawa – ocenił.

Reklama

Dodał, że jest i druga sprawa. Otóż jest to sprawa wyborów, ich przebiegu, ich ochrony. (…) Musimy stworzyć korpus ochrony wyborów. Jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji obwodowych. W każdej powinny być dwie osoby od nas - wyjaśnił.

Zmiana sposobu liczenia głosów?

Zapowiedział, że rządząca koalicja przygotuje ustawę, która wprowadzi zmiany w sposobie liczenia głosów, "tak, żeby był on bardziej transparentny” niż obecny. Wprowadzimy różne rygory, żeby nie można było robić różnych nieładnych rzeczy, bo z pewnym sceptycyzmem patrzymy na wyniki niektórych wyborów, w szczególności samorządowych – zaznaczył.

My nikogo nie namawiamy, żeby nam przy liczeniu pomagał, my chcemy, żeby było to uczciwie policzone – zapewnił prezes PiS.

Prezes PiS: Uczciwe wybory wygramy my

My mamy prawo wybrać władze. I to musimy przeprowadzić w praktyce, jestem przekonany, że uczciwe wybory wygramy my. (…) a jeśli my wygramy, to wygra Polska. Niech żyje Polska - podkreślił.

Zapewnił, że będą podejmowane kolejne działania na rzecz wzmocnienia sił zbrojnych. Nasze zbrojenia mogą budzić różnego rodzaju opory, będzie być może trzeba podejmować także mniej popularne decyzje, bo nasza armia musi być liczna. Musimy być po prostu przygotowani. To jest nasz obowiązek, to jest nasza odpowiedzialność. Dlatego nasz rząd (…) nasz obóz polityczny musi wziąć za to odpowiedzialność – zaznaczył Kaczyński.

Wskazał, że wśród spraw, które należy poprawić, to funkcjonowanie publicznej służby zdrowia. Trzeba podjąć te sprawy, które nie do końca zostały załatwione, jak choćby służbę zdrowia - wskazał. Przypomniał, że w przyszłym roku wzrosną nakłady na ten sektor.

Zwrócił uwagę, że "do poprawienia jest działalność SOR-ów". Trzeba tu będzie wiele zrobić i my się na pewno przed tym nie cofniemy - zapewnił.