Odnosząc się do wojny na Ukrainie, były gubernator stwierdził, że Europejczycy "stali się bardzo, bardzo bezbronni, także jeśli chodzi o energię z Rosji”. Ekolodzy, mając dobre intencje w kwestii wycofania się z energetyki atomowej, popełnili jednak jego zdaniem błąd.

Reklama

Schwarzenegger o atomie

To prawda, że w przypadku energii jądrowej wypadki mogą się zdarzyć. Ale liczba ofiar śmiertelnych na skutek wypadków nuklearnych jest znikoma w porównaniu z liczbą osób, które umierają z powodu zanieczyszczeń i zmian klimatycznych. Elektrownie jądrowe działają niemal neutralnie pod względem emisji CO2, natomiast gazy cieplarniane są emitowane na przykład podczas wydobywania uranu – skomentował Schwarzenegger.

Pochodzący z Austrii Schwarzenegger od dawna angażuje się w ochronę środowiska. To paliwa kopalne są wrogiem – podsumował w niedzielę w Monachium. Jak przekonywał, poprzez swoje wysiłki i działania, które podejmował jako gubernator Kalifornii, "chciał dać najlepszy przykład Stanom Zjednoczonym, a także reszcie świata”.

Reklama