Rzecznik PiS był pytany w Radiu ZET o odebranie kompetencji wiceministrowi Jackowi Ozdobie.

To zmiana organizacyjna, ale zaplanowana już od jakiegoś czasu przez panią minister Moskwę. Kompetencje zostały przekazane Edwardowi Siarce, też z Solidarnej Polski – tłumaczył w Radiu ZET Rafał Bochenek.

Reklama

Kłótnie w Zjednoczonej Prawicy

My jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, obozem politycznym, który składa się z kilku ugrupowań. Zawsze, kiedy tylko pojawiają się różnice zdań – toczymy dyskusję. Czasem emocje biorą górę, bo to ważne sprawy, które frapują naszych polityków – mówił Rafał Bochenek w Radiu ZET.

Zawsze lepiej jest dla polityki, jeśli te dyskusje odbywają się w kuluarach. Mimo wszystko zawsze gramy do jednej bramki i na końcu potrafimy usiąść do stołu i się porozumieć - zapewnił rzecznik.

Chciałbym zaprzeczyć niejasnościom, jakoby ktokolwiek ze Zjednoczonej Prawicy kontestował środki UE i ich potrzebę inwestowania ich w kraju. Nie słyszałem żadnego polityka ZP, który twierdziłby, że są nam niepotrzebne – mówił

Prowadzący rozmowę dziennikarz zauważył, że mówił tak Zbigniew Ziobro. Rzecznik PiS odpowiedział, że "jest tylko dyskusja na temat tego, na jakich warunkach należałoby się porozumieć z KE". Dajmy czas czasowi – dodał.