O rejestrację partii Kukiz'15 PAP zapytał posła Jarosława Sachajkę, który w ugrupowaniu jest za nią odpowiedzialny. Czekamy na zebranie założycielskie, które ma się odbyć przy okazji najbliższego posiedzenia Sejmu 8 lutego i składamy odpowiednie dokumenty do sądu - powiedział.

Reklama

Sądy mają swoje terminy, rejestracja potrwa około dwóch miesięcy - dodał.

Kukiz: Partia wszystko ułatwia

W ocenie Pawła Kukiza, "partia wszystko ułatwia". Gdyby nagle mnie olśniło i chciałbym mieć pieniądze z subwencji, to bez partii ich nie pozyskam. Chyba, że byłbym na łasce innej partii na przykład PSL, jak po ostatnich wyborach - powiedział PAP.

Reklama

"Partia jest mi potrzebna, bo…"

Partia jest mi potrzebna, bo partie mają ułatwiony start w wyborach, więc gdybym decydował się na samodzielny start lub start z jakimś podmiotem, to jest łatwiej. Poza tym bez partii nie można pozyskać subwencji, a bez pieniędzy nie ma szans na funkcjonowanie - podkreślił lider formacji.

Kukiz'15 będzie drugą partią założoną przez środowisko Pawła Kukiza. Pierwszą, o nazwie K’15, warszawski Sąd Okręgowy zarejestrował w połowie 2020 r. Sachajko przekazał PAP, że podpisane i wysłane są dokumenty o wyrejestrowanie partii K'15.

autor: Grzegorz Bruszewski