Szef sztabu PiS Tomasz Poręba poinformował PAP, że inauguracja akcji nastąpi w sobotę w Janowie Lubelskim podczas konwencji z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Akcja +Polska jest jedna - Inwestycje Lokalne+ to nowy format organizowanej przez PiS od kilku miesięcy akcji +Przyszłość to Polska+, tym razem skierowanej głównie do Polski lokalnej - podkreślił europoseł.

Reklama

Ja dodał akcja zaplanowana jest do wakacji i obejmie swoim zasięgiem kilkaset miejscowości w całej Polsce.

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski podkreślił, że "na poziomie Polski lokalnej, dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy, doszło do cywilizacyjnej zmiany". Chcemy pokazać, co rząd Zjednoczonej Prawicy od 2015 roku zrobił dla Polski lokalnej, dla tych małych ojczyzn. Czego te małe ojczyzny nie doczekały się, albo nigdy nie oczekiwały od naszych poprzedników - zaznaczył Sobolewski.

Spotkania z politykami PiS

W niedzielę, akcję kontynuować będą najważniejsi politycy partii rządzącej. Sztabowcy PiS przekazali PAP, że premier Mateusz Morawiecki w niedzielę spotka się z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego. Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak odwiedzi Wołomin, a wicepremier, szef MAP Jacek Sasin Białystok.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ma spotkać się z mieszkańcami Stalowej Woli, a minister rozwoju i technologii Waldemar Buda - Rogów.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotka się z mieszkańcami Nysy, a minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg - Kalisza.

Ponadto na niedzielę w ramach akcji zaplanowano spotkania: wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka (Oleśnica), wiceministra finansów Artura Sobonia (Włocławek), wiceministra funduszy i polityki regionalnej Marcina Horały (Starogard Gdański).

Reklama

Z wyborcami spotka się też: wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed (Bielsko-Biała), wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka (Sandomierz), wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka (Elbląg) oraz wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker (Stargard).

Krzysztof Sobolewski wskazał, że inspiracją do nowej akcji była niedawna konferencja "Rozwój Koszalina i powiatu koszalińskiego szansą dla całego regionu”, którą zorganizowali europoseł PiS Joachim Brudziński i wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Jak przypomniał, podczas tej konferencji wskazywano, że po 2015 r. rząd PiS realnie zmniejsza różnice między dużymi ośrodkami miejskimi, a małymi ośrodkami gminno-powiatowymi.

autor: Rafał Białkowski