Wcześniej w środę Ozdoba powiedział PAP, potwierdzając doniesienia medialne, że 3 maja odbędzie się kongres, gdzie zostanie zaprezentowana nowa nazwa. Dodał, że będzie to "nowy etap partii Zbigniewa Ziobry".

"Suwerenna Polska"

Portal Wirtualna Polska podał później, że partia już niedługo będzie nosiła nazwę Suwerenna Polska. Rzecznik SP potwierdził PAP informację o takiej zmianie nazwy.

Reklama

Ozdoba stwierdził, że Solidarna Polska "była tworzona za czasów rządów PO, kiedy mafie szalały", a - jak dodał - dzięki "skutecznej walce min. Zbigniewa Ziobro i wprowadzeniu wielu dobrych zmian" mogą dziś m.in. być realizowane ważne programy społeczne, udało się pokonać wiele grup przestępczych m.in. wyłudzających VAT, "aparat państwa wreszcie może skutecznie chronić potrzebujących", rozszerzona została obrona konieczna, wprowadzony zakaz "zabierania dzieci z powodu biedy" oraz skuteczna ochrona ofiar przemocy domowej, zakończono proceder dzikiej reprywatyzacji.

Ten ważny etap uważamy za zakończony. Dziś wyzwaniem jest suwerenność i możliwość decydowania jak ma wyglądać przyszłość - stwierdził Ozdoba. Dodał, że "plany UE i nowe wizje traktatowe, to utrata możliwość decyzyjnej Warszawy na rzecz Brukseli, w właściwie Berlina".

Suwerenna Polska to gwarancja bezpieczeństwa gospodarczego, energetycznego i militarnego. Dlatego zdecydowaliśmy się na nowy etap pracy dla Polski - podkreślił rzecznik SP.

Reklama

autor: Edyta Roś