Obwód odeski został ostatniej nocy zaatakowany czterema pociskami rakietowymi, wystrzelonymi z rosyjskich okrętów na Morzu Czarnym. Wszystkie cztery Kalibry zostały zestrzelone – przekazał przedstawiciel lokalnych władz Serhij Bratczuk, powołując się na wojsko.
Nad obwodem dniepropietrowskim siły ukraińskiej obrony powietrznej strąciły cztery drony. Zniszczono cztery bezzałogowce. Prawdopodobnie Shahedy-136 i Orłan-10 – przekazał na Telegramie szef władz regionu Serhij Łysak.
Warszawiak z wyboru. Do stolicy przyjechał z Pomorza. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W „Dzienniku” od października 2022 roku, wcześniej pracował w Polskiej Agencji Prasowej. Interesuje się polityką i sportem. Lubi chodzić na demonstrację i uliczne protesty. Rzadziej, niestety, można go spotkać w teatrze. Wolne chwile spędza słuchając rapu. Najczęściej napisanego cyrylicą. Prywatnie fan Chelsea Londyn. Ta miłość w tym roku osiągnęła pełnoletność.