Zbigniew Bogucki, jako wojewoda o godz. 14, w niedzielę w Goleniowie otworzył dziecięcy turniej piłkarski "Pierwsze kroki na boisku" - informuje "Gazeta Wyborcza".

Portal Goleniow.net opublikował nagranie z wiecu PiS na swoim profilu na Facebooku, na którym widać, jak wojewoda wraz z działaczami PiS ustawiają się na placu. Później jeden z przedsiębiorców, który pojawił się na spotkaniu, zaczął nagrywać telefonem komórkowym spotkanie z Boguckim.

Proszę się od torebki odsunąć - rzucił jeden z uczestników wiecu.

Jeszcze mnie stać - odpowiedział przedsiębiorca, dodając niecenzuralne słowo.

Facet, tu są dzieci, nie bluzgaj, bo cię wyprowadzę - mówił uczestnik wiecu.

Inny uczestnik podszedł do przedsiębiorcy i wyrwał mu telefon. Rozzłoszczony przedsiębiorca wyrwał telefon innemu uczestnikowi wiecu i wtedy zaczęła się szarpanina. Zebrała się grupa zwolenników PiS,, którzy zaczęli wykręcać przedsiębiorcy ręce i go przyduszać

"W pewnym momencie podbiega jeszcze mężczyzna z biało-czerwoną chorągiewką w ręce i uderza mężczyznę w głowę. Jest to ten sam człowiek, który wcześniej zabrał przedsiębiorcy telefon" - ustaliła "Gazeta Wyborcza".

Co robicie, panowie! Puśćcie człowieka - słychać głos Zbigniewa Boguckiego.

Działacz PiS zostanie zawieszony?

Jak ustaliła "GW", mężczyzna, który zaatakował przedsiębiorcę to działacz PiS z Goleniowa.

Wystąpiłem z wnioskiem o zawieszenie go w prawach członka partii. Zareagował zbyt emocjonalnie - mówił Arkadiusz Guziak, szef PiS w Goleniowie.

Jak informuje "GW", o tym czy działacz PiS zostanie zawieszony, zdecydują władze stargardzkiego okręgu PiS.