"Mam do pana prośbę, jakby pan był uprzejmy zaprosić tych kilku kolegów i koleżanek do studia, i zadać im podstawowe pytania: czym się Senat od Sejmu różni, czym rząd od Sejmu itp." - odpowiedział Paweł Kukiz na pytanie redaktora w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News, czy polityk cieszy się z tego, że w niedzielę, podczas "Marszu Miliona Serc", tak wielu jego kolegów ze sceny muzycznej - Urszula, Kuba Sienkiewicz, Andrzej Piaseczny - poszło w jego ślady i zaangażowało się w politykę.

Reklama

"Wie pan, artyści działają przede wszystkim emocjami. Mnie ogromnie dużo kosztuje polityka, bo ja muszę całą wrażliwość stłumić" - dodał Kukiz.

Indagowany o to, czy czasem nie deprecjonuje kolegów zarzucając im, że mają niewielką wiedzę i kierują się głównie emocjami, Kukiz odparł, że zna to środowisko i wielokrotnie rozmawiał w nim o sprawach politycznych, "i to są przede wszystkim emocje"."I wielu z moich znajomych z tej sceny muzycznej mówiło osiem lat temu o Platformie Obywatelskiej to samo, co teraz mówią o Prawie i Sprawiedliwości" - podkreślił polityk.

Kukiz o różnicach między PO a PiS: To wódz partii decyduje

Reklama

Zapytany, czy prawdą jest twierdzenie, że PO się niczym nie różni od PiS-u, a PiS od PO, odparł, że "w tym systemie najwięcej do powiedzenia mają wodzowie partii politycznych. To jest system z dużą dawką autorytaryzmu, to wódz partii decyduje, kto będzie w Sejmie. Oni mają na to monopol. Natomiast, co do partii politycznych, jest podstawowy cykl: KGHM, Jastrzębska Spółka Węglowa, poobsadzać swoich, pozarabiać pieniądze i jak najdłużej utrzymać się u władzy" - powiedział kandydat do Sejmu.

Dodał jednak zaraz, że - według niego - różnica między Tuskiem, a Kaczyńskim, jest kolosalna.

"Dla wodza PiS Polska ma podmiotowość, i myśli 50 lat do przodu. Natomiast Tusk to jest kosmopolita, który myśli praktycznie tylko doczesnością. Dla niego świat się kończy z chwilą jego odejścia z tego świata, a dla Kaczyńskiego nie. To jest jedna kolosalna różnica między tymi formacjami" - podkreślił Kukiz.

Paweł Kukiz jest "jedynką" Prawa i Sprawiedliwości w Opolu. (PAP)

  • "Paweł Kukiz: Emocje i polityka w środowisku muzycznym"
  • "Kukiz o swoich kolegach z branży muzycznej i ich zaangażowaniu politycznym"
  • "Paweł Kukiz o różnicach między PO a PiS: 'To wódz partii decyduje'"
  • "Kukiz analizuje polityczne emocje w środowisku artystycznym"
  • "Paweł Kukiz: Kosmopolita Tusk kontra Kaczyński myślący 50 lat do przodu"
  • "Polityka a emocje: Paweł Kukiz o swoim doświadczeniu"
  • "Kukiz komentuje zaangażowanie artystów w Marszu Miliona Serc"
  • "Kukiz o roli emocji i wiedzy w polityce: 'To są przede wszystkim emocje'"
  • "Paweł Kukiz: Wielokrotne rozmowy o polityce w środowisku muzycznym"
  • "Kukiz o monopolie partii politycznych i różnicy między Tuskem a Kaczyńskim"