Artur Dziambor w ten sposób odniósł się do zdjęcia, które w dniu inauguracji X kadencji Sejmu opublikował w mediach społecznościowych lider Konfederacji. Widać na nim, jak na sali sejmowej obok Mentzena siedzą politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością - Zbigniew Ziobro i Jacek Sasin.

Reklama

Mówiłem, że Ziobro i Sasin będą siedzieć, ale nie myślałem, że obok mnie w Sejmie - napisał na X (dawny Twitter) Mentzen.

Dziambor wbija szpilę Mentzenowi

Reklama

W rozmowie z portalem wprost.pl Dziambor nie omieszkał odnieść się do tych słów. Myślę, że Sławek (Mentzen – red.) zakumpluje się ze Zbyszkiem Ziobrą i Jackiem Sasinem. Jak się siedzi koło siebie, siłą rzeczy nawiązuje się bliższą relację, chociaż nie jest to takie proste, bo siedzą w pierwszym rzędzie – skomentował ironicznie.

Panie, które rejestrują dźwięki z sali plenarnej słyszą wszystko, o czym parlamentarzyści rozmawiają. Dlatego radzę Sławkowi: uważaj, abyś nie trafił do stenogramu- dodał.

Nie tylko ironia. Dziambor nie szczędzi liderowi Konfederacji cierpkich słów

Poza ironią, Dziambor wprost skrytykował polityka Konfederacji. Jego zdaniem Sławomir Mentzen "nie dorósł do roli w Sejmie". Robi sobie jaja. Wciąż nie rozumie, że nie jest już śmieszkiem z TikToka, tylko posłem - wskazał.

Wybory 2023. Porażka Dziambora

Artur Dziambor po odejściu z Konfederacji postanowił startować w wyborach parlamentarnych z list Trzeciej Drogi. Był ostatni na liście tej formacji w województwie pomorskim. W sumie zdobył 9168 głosów. Nie wystarczyło to jednak, by zdobyć mandat posła X kadencji.