O wejściu służb do domu Zbigniewa Ziobry poinformował jako pierwszy na portalu X Patryk Jaki.

Przeszukanie w domu Ziobry

Dziś rano na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z. Ziobro. Wybijali szyby i niszczyli dom. Wszystko pod jego nieobecność i leczenie w związku z nowotworem - napisał polityk.

Reklama

Zbigniew Ziobro spotkał się z dziennikarzami przed bramą swojego domu w miejscowości Jeruzal, w którym odbyło się przeszukanie. Przerwałem aktualnie terapię po operacji, żeby tutaj do państwa z daleka przyjechać - powiedział były minister sprawiedliwości.

Reklama

Złamano moje prawa, jako osoby, która jest właścicielem budynku, we którym dokonuje się przeszukania - mówił. Dodał, że "każda osoba w takiej sytuacji ma prawo zapoznać się z postanowieniem prokuratora o zakresie przeszukania, ma prawo usłyszeć żądania wydania konkretnej rzeczy, ma prawo - jeśli jest nieobecna - poprosić o udział konkretnej, godnej zaufania osoby, która by towarzyszyła w czasie i umożliwić wejście takie, które nie będzie związane z niszczeniem budynku".

Marek Belka, ekonomista i były premier w latach 2003-2004, wydał komentarz na temat przeszukania domu byłego ministra sprawiedliwości.

Reklama

Komentarz Belki

Zdecydowanie lepiej, kiedy do drzwi mieszkania puka prawdziwe prawo i sprawiedliwość niż, kiedy bez pytania, i po kryjomu wchodzi do niego Prawo i Sprawiedliwość - napisał Belka.