Na konferencji Prokuratury Krajowej poinformowano, że materiał zebrany podczas śledztwa ws. Funduszu Sprawiedliwości, pozwolił postawić zarzuty dla pięciu osób. Te osoby nie przyznały się do popełnionych czynów.

Afera z Funduszem Sprawiedliwości. Zarzuty dla pięciu osób

Dalej przekazano, że zarzuty dot. tego, że doprowadzono do wypłacenia ponad 66 mln. zł podmiotowi, który nie spełniań wymogów formalnych oraz merytorycznych.

Wobec trojga zatrzymanych osób ws. Funduszu Sprawiedliwości - dwóch urzędników i beneficjenta - prokurator zawnioskuje o tymczasowe aresztowanie - przekazał rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak.

Reklama

Dalej poinformowano o tym, że całość materiału w śledztwie dot. Funduszu Sprawiedliwości będzie analizowana pod kątem uchylenia immunitetu politykom.

Reklama

Przeszukano dom żony Ziobry oraz pokój sejmowy Michała Wosia

W środę odbyły się przeszukania w domu pani Patrycji Koteckiej (żona Zbigniewa Ziobry - red.). Przeszukano także pokój sejmowy pana posła Michała Wosia. Przeszukania ogólnie były realizowane u 25 osób. Przeszukanych lokali było jednak więcej - mówił rzecznik PK.

Przemysław Nowak dodał, że "przeszukanie może być inwazyjne dla osoby, ale działamy zgodnie z zasadami". Jak wyjaśnił celem przeszukań jest znalezienie dowodów.

Nie informuje się osób, których przeszukanie ma dotyczyć, że przeszukanie będzie przeprowadzone. To byłoby wtedy bezcelowe - kontynuował.