Wyniki wyborów samorządowych w Łodzi

Wyniki wyborów na prezydenta miasta z 35 obwodów w Łodzi, czyli z ok. 10 proc. komisji, przekazał sztab wyborczy Koalicji Obywatelskiej (KO), który prowadzi kampanię obecnej prezydent Hanny Zdanowskiej.

"Według tych danych prezydent Zdanowska zdobyła 61,13 proc. głosów, co oznaczałoby, że w Łodzi drugiej tury wyborów nie będzie" - podaje "Dziennik Łódzki".

Reklama

"Łódź w tych wyborach została pominięta w pomiarach exit poll, stąd bez szacunkowych wyników wyborów prezydenta Łodzi, oklaskiwano wynik... Rafała Trzaskowskiego w Warszawie" - tak gazeta relacjonowała reakcję sztabu Zdanowskiej podczas wieczoru wyborczego.

W łódzkiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Łodzi poinformowano PAP, że większość danych na podstawie protokołów z obwodowych komisji liczących głosy m.in. w wyborach na prezydenta miasta powinna wpłynąć do OKW w poniedziałek w godzinach porannych i przed południem.

Wybory samorządowe. Sondaż exit poll

Reklama

Jak wynika z sondażu exit poll, Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wygrało w sześciu województwach, a Koalicja Obywatelska (KO) w dziesięciu. W poprzednich wyborach, w 2018 roku PiS wygrało w sejmikach dziewięciu województwach, a KO - w siedmiu.

KO wygrała wybory do sejmików w 10 województwach: pomorskim (47 proc.), zachodniopomorskim (39,3 proc.), kujawsko-pomorskim (38,5 proc.), opolskim (37,6 proc.), warmińsko-mazurskim (36,8 proc.), dolnośląskim (36,2 proc.), lubuskim (36,1 proc.), śląskim (33,9 proc.), mazowieckim (33 proc.) oraz wielkopolskim (32,7 proc.).

PiS wygrało wybory do sejmików w sześciu województwach: podkarpackim (49,7 proc.), lubelskim (46,7 proc.), świętokrzyskim (44,2 proc.), małopolskim (42,3 proc.), podlaskim (41,1 proc.) oraz łódzkim (35,6 proc.).