W skład kierownictwa ministerstwa dotychczas wchodziło sześć osób.

Na jego czele stoi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy, a wśród zastępców są Aleksandra Gajewska (Platforma Obywatelska), Łukasz Krasoń i Katarzyna Nowakowska (obaj z Polska 2050), Sebastian Gajewski (Lewica) oraz Paweł Zgórzyński (PSL), który - jak ustalił Dziennik Gazeta Prawna - właśnie zrezygnował.

Trudna współpraca wewnątrz ministerstwa

Reklama

Już w marcu DGP informował o problemach w współpracy wewnątrz ministerstwa. Klimat pracy opisano jako bardzo napięty, a komunikacja między członkami kierownictwa miała odbywać się głównie za pośrednictwem ich sekretariatów, co wskazuje na znaczące napięcia interpersonalne. " Szczególnie trudno ma układać się współpraca pomiędzy szefową resortu Agnieszką Dziamianowicz-Bąk a jej pierwszą zastępczynią Aleksandrą Gajewską" - przekazał DGP.

Reklama
Reklama

Zgórzyński miał być zniechęcony polityką, którą określał jako "uśmiechniętą". "Praca w MRPiPS faktycznie nie należy do łatwych. Panuje dość trudna atmosfera, istnieje pełno napięć. Awantury są na porządku dziennym" - powiedziała dziennikarzom osoba dobrze poinformowana o sytuacji, jaka ma miejsce w resorcie.

W rozmowie z DGP Zgórzyński potwierdził, że rezygnuje z funkcji wiceministra z przyczyn osobistych. Nie chciał wdawać się w szczegóły.

Paweł Zgórzyński kilka miesięcy spędził w MRPiPS

Paweł Zgórzyński pełnił funkcję podsekretarza stanu w MRPiPS od stycznia 2024 roku, gdzie zajmował się przede wszystkim realizacją Krajowego Planu Odbudowy.

Był również radnym sejmiku w Kujawsko-Pomorskiem od 2006 roku. Ostatnio uzyskał reelekcję w wyborach samorządowych w 2024 roku.