Środowy "Puls Biznesu" informuje, że według nieoficjalnych informacji Dorota Bieniasz nie dostanie zielonego światła od premiera Donalda Tuska i tym samym nie zostanie następczynią odwołanej na początku stycznia Gertrudy Uścińskiej. "O tej decyzji miała się dowiedzieć na początku kwietnia. Według informacji potwierdzonych w kilku niezależnych źródłach pod koniec ubiegłego tygodnia po długich negocjacjach koalicja rządząca wybrała innego kandydata — jest nim Zbigniew Derdziuk" - czytamy w "PB".

Reklama

Gazeta podaje, że jej informatorzy podkreślają, że kompromis był bardzo trudny do osiągnięcia, o czym świadczy m.in. trwający ponad trzy miesiące okres bezkrólewia w ZUS. Kompromis – według "PB" – miał zostać osiągnięty po długich targach kadrowych. Gazeta informuje, że do czasu oficjalnego powołania nowego prezesa "teoretycznie wszystko jeszcze może się zdarzyć", dodaje też, że Zbigniew Derdziuk odmówił komentarza.

"Informacja o nowej kandydaturze na prezesa jest utrzymywana w tajemnicy — żadne formalne dokumenty nie powstały. Najbliższa rada nadzorcza ZUS jest zwołana na 23 kwietnia i prawdopodobnie na tym posiedzeniu zostanie zatwierdzona nowa kandydatura" – informuje gazeta.