Komisja śledcza ds. afery wizowej – gdzie obejrzeć?

Przesłuchanie Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji w latach 2019-2023 oraz koordynatora służb specjalnych w latach 2015-2023 zaplanowano w czwartek, na godz. 10.

Kamiński udostępnił na platformie X list wysłany przez niego do przewodniczącego komisji ds. afery wizowej Michała Szczerby.

Reklama

Poinformował w nim, że nie może wziąć udziału w posiedzeniu komisji, z uwagi na uprzednio doręczone mu wezwanie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie na ten sam dzień i tę samą godzinę. Jednocześnie zapewnił, że stawi się na kolejne posiedzenie komisji.

Reklama

Kamiński zaapelował do Szczerby o zmianę terminu przesłuchania przed komisją i doręczenie mu wezwania w taki sposób, "aby mógł zapoznać się z jego treścią przed kolejnym planowanym posiedzeniem".

Szczerba zapowiedział, że czwartkowe posiedzenie komisji odbędzie się zgodnie z planem.

Reklama

Transmisja z posiedzenia będzie dostępna na stronie internetowej Sejmu [LINK] oraz na YouTubie [LINK].

Komisja śledcza ds. afery wizowej. Harmonogram prac 18 kwietnia 2024

  • Przesłuchanie Mariusza Kamińskiego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w latach 2019-2023 oraz Koordynatora Służb Specjalnych w latach 2015-2023, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 12 listopada 2019 r. do dnia 20 listopada 2023r.