W Pałacu Prezydenckim wybrani przez premiera Donalda Tuska ministrowie złożyli ślubowanie.

Premier o politykach-przestępcach

Dziękuję odchodzącym dziś ministrom za przywracanie normalności. Bo normalność to telewizja publiczna, w której wolno krytykować rząd. Normalność to aresztowanie ważnych polityków-przestępców, nawet jeśli ktoś bardzo ważny trzyma nad nimi ochronny parasol - napisał premier w serwisie X.

Reklama

Tusk wbił szpilkę prezydentowi

Donald Tusk w swoim wpisie mógł nawiązać do decyzji prezydenta, kiedy ułaskawił Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy przebywali w areszcie.

Kiedy patrzę na Ministrów, którzy odchodzą dzisiaj z rządu, chcę podkreślić, że wzięli na swoje barki odpowiedzialność za najtrudniejszy czas. Przez te 5 miesięcy przygotowywali grunt pod nową rzeczywistość - mówił premier w Pałacu Prezydenckim ślubowanie.. Dodał, ze bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne będzie priorytetem obecnego rządu.

Nowi ministrowie

Prezydent Andrzej Duda powołał Tomasza Siemoniaka na ministra spraw wewnętrznych i administracji (MSWiA). Nowym ministrem kultury i dziedzictwa narodowego została Hanna Wróblewska. Ministrem aktywów państwowych został Jakub Jaworowski, a ministrem rozwoju i technologii został Krzysztof Paszyk.