Marszałek Sejmu Szymon Hołownia w środę zainaugurował start aplikacji konstytucyjnej. Aplikacja zawiera Konstytucję RP oraz umożliwia szybkie wyszukiwanie po kluczowych hasłach interesujących nas punktów ustawy.

Reklama

O inauguracji Kancelaria Sejmu poinformowała w środę na platformie X. We wpisie wskazano, że stworzono aplikację, która pozwala mieć tekst konstytucji w telefonie, czytać go, ale też odnaleźć te frazy, które nas interesują i które chcielibyśmy sprawdzić. Kancelaria Sejmu poinformowała także, że aplikacja jest już dostępna w sklepie Google Play oraz App Store.

"Aplikacja konstytucyjna już dostępna! Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas środowej konferencji prasowej zainaugurował start nowej aplikacji, która zawiera całą Konstytucję RP wraz z możliwością szybkiego wyszukiwania punktów ustawy zasadniczej po hasłach kluczowych. +Stworzyliśmy aplikację, która pozwala mieć tekst konstytucji w telefonie, czytać go, ale też odnaleźć te frazy, które nas interesują i które chcielibyśmy sprawdzić. Teraz możemy to zrobić w sposób wygodny, przy użyciu wyszukiwarki+ - napisała w środę Kancelaria Sejmu na platformie X.

Na stronie App Store znajduje się informacja, że aplikacja pozwala na czytanie tekstu konstytucji, skalowanie czcionek i tryb jasny/ciemny w zależności od preferencji a także umożliwia szybkie wyszukiwanie fraz, by łatwo zlokalizować rozdział i fragment poszukiwanej treści w szerszym kontekście.