Jak się okazuje Michał Szczerba poinformował, że "adres, który Daniel Obajtek podawał i podaje jako miejsce zamieszkania, nie jest jego miejscem zamieszkania. W tym domu mieszka ktoś inny, kto nie ma kontaktów z właścicielem, czyli Danielem Obajtkiem".

Reklama

Policja szuka Obajtka

Policja na mój wniosek szuka Daniela Obajtka pod różnymi adresami w całym kraju i coraz bardziej potwierdza się ta hipoteza, że Daniel Obajtek po prostu w Polsce nie przebywa - ocenił polityk.

Poseł dodał, że policjanci w całym kraju próbują mu dostarczyć co najmniej dwa wezwania na komisję śledczą ds. afery wizowej w tej chwili.

Były prezes Orlenu "udaje"

A on udaje, że jest w kraju, on udaje, że prowadzi kampanię - dodał.

Dowiedziałem się również, że jestem niejedyną instytucją, która szuka Daniela Obajtka, wezwanie na przesłuchanie próbuje mu wręczyć również prokuratura- mówił szef sejmowej komisji śledczej.

Po co przesłuchanie?

Obajtek został wezwany na posiedzenie komisji na 28 maja. Następnego dnia świadkiem ma być były prezes Grupy Azoty, Tomasz Hinc. Komisja chce ich zapytać m.in. o zatrudnianie obcokrajowców przy inwestycjach obu spółek: Olefiny III i Polimery Police.