Co dalej z Trzecią Drogą? Polityk zdradza swój pomysł

W piątek, 14 czerwca Bogdan Rymanowski rozmawiał z Markiem Sawickim z Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Dziennikarz pytał go, czy PSL i Polska 2050 powinny się rozejść.

Gość Radia ZET zapewnił, że "nad tym projektem trzeba popracować, trzeba rozwinąć, musi wrócić do korzeni sprzed 1,5 roku i jasno zaprezentować trzecią drogę – porozumienia, pokoju, współpracy". - Nawet z PiS i Konfederacją – podkreślił Sawicki.

Reklama

Jego zdaniem niektóre tematy trzeba rozwiązywać wspólnie. - Przecież pokazaliśmy przez 8 lat, że potrafiliśmy z PiS przegłosować parę rzeczy – ustawę o obronie ojczyzny, sprawy związane z ochroną granicy – przypomniał polityk PSL. Sawicki podkreślił, że "ludzie o różnych poglądach, w ważnych sprawach są w stanie się porozumieć".

Sawicki krytykuję Muchę

Reklama

Pytany o Joannę Muchę, która w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" ocenił, że współpraca Polski 2050 i PSL przynosi więcej szkód, niż korzyści, Marek Sawicki odpowiada koleżance: - Może pani Mucha tęskni za KO. Jak przeanalizujemy wyniki wyborów, to akurat PSL do tego projektu wnosi więcej głosów – powiedział.

Zdaniem polityka PSL, wynik w wyborach europejskich to "porażka", ale nie można po jednej porażce zwijać sztandarów i uciekać do ciemnicy.