"Dziś przestaję być członkiem Suwerennej Polski. Złożyłem rezygnację. O koleżankach i kolegach z Suwerennej Polski zawsze wypowiadać się będę w samych superlatywach. Teraz skupiam się na merytorycznej pracy w Klubie Parlamentarnym PiS i Parlamentarnym Zespole Proste Podatki" - napisał Janusz Kowalski.

Reklama

Wyciek wiadomości

Wcześniej portal DoRzeczy ujawnił treść wiadomości, jaką Janusz Kowalski miał wysłać do posłów Suwerennej Polski. "W związku z prowadzonymi przez Patryka Jakiego negocjacjami z PiS chciał się dziś ze mną spotkać. Pierwszy raz de facto po pół roku. Jednakże składam dziś swoją rezygnację z członkostwa w SP. Mam poczucie wykonania ciężkiej pracy. Zawsze Was będę wspierał i bronił. Możecie na mnie liczyć. Moją jedyną informacja będzie wpis na X – o koleżankach i kolegach będę mówił tylko dobrze" - miał napisać Kowalski.

Kim jest Janusz Kowalski?

Janusz Kowalski pochodzi z Opola. Słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. W parlamencie pierwszy raz zasiadł w 2019 roku. W latach 2014–2015 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Opola. W latach 2019–2021 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, zaś w latach 2022–2023 - sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.