Jerzy Stuhr, aktor filmowy i teatralny, reżyser, profesor sztuk teatralnych, pedagog, zmarł w wieku 77 lat. Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy Jerzy Stuhr był wybitną postacią polskiej sceny teatralnej i filmowej.

Reklama

Wybitna postać polskiej sceny teatralnej i filmowej

"Odszedł Jerzy Stuhr - wybitna Postać polskiej sceny teatralnej i filmowej. Jego kreacje aktorskie pozostaną na zawsze świadectwem wybitnego talentu i profesjonalizmu. Swoją grą wyznaczył najlepsze standardy polskiego teatru i kina. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!" - napisał prezydent Andrzej Duda na platformie X.

Aktor zmagał się z ciężką chorobą

Aktor w ostatnim czasie zmagał się z ciężką chorobą. W 2020 r. przeszedł udar mózgu, a we wcześniejszych latach dwukrotnie zawał. W 2011 r. wykryto u niego nowotwór krtani.

Był związany z Barbarą Kóską. Miał syna Macieja i córkę Mariannę. Znany był z takich filmów jak "Seksmisja", "Kingsajz", "Wodzirej", czy "Historie miłosne". Współpracował m.in. z Krzysztofem Kieślowskim, czy Feliksem Falkiem. Jedną z bardziej zapamiętanych ról Jerzego Stuhra był komisarz Ryba w komediach "Killer" oraz "Killer-ów 2-óch".