"Chciałem pogratulować nominacji i życzyć wszystkiego najlepszego w pełnieniu trudnych funkcji" - zwrócił się do nowo powołanych ministrów prezydent. "Wszystkie trzy funkcje są wyjątkowo trudne - szczególnie w tych warunkach, w jakich musieli je panowie ministrowie podjąć" - dodał.

Reklama

"Sytuacja istotnie jest nadzwyczajna, mam po raz pierwszy okazję o tym mówić, na ten temat wypowiem się szerzej" - powiedział prezydent. Zaznaczył, że nie jest to jednak odpowiedni ku temu moment.

Zmiany w rządzie są wynikiem wybuchu afery hazardowej. Stanowiska stracili: szef MSWiA Grzegorz Schetyna, który objął za to stanowisko szefa klubu PO; minister sportu Mirosław Drzewiecki i szef resortu sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Nowi ministrowie są dobrze oceniani przez komentatorów. Kwiatkowskiego chwalą prawnicy, a Giersza - związki sportowe. Obaj ministrowie byli do tej pory wiceszefami w swoich resortach. Jerzy Miller był ostatnio wojewodą małopolskim, ma jednak za sobą pracę w administracji rządowej, był także szefem NFZ.