Podwyżki dla władzy. Politycy komentują akcję "Ubierz swojego posła"
16 sierpnia 2020, 11:07
Podwyżki dla przedstawicieli władzy, administracji nigdy nie wzbudzają dobrych emocji. Jesteśmy odpowiedzialni za państwo - tłumaczył Czesław Mroczek z Koalicji Obywatelskiej w programie "Debata Tygodnia". Konrad Berkowicz (Konfederacja) uznał, że politycy nie powinni głosować nad swoimi wynagrodzeniami.
W piątek Sejm przyjął zmiany w prawie, które podwyższają pensje miedzy innymi parlamentarzystom. Za przyjęciem nowelizacji obejmującej podwyżki głosowało 386 posłów. Jeżeli ustawa zostanie podpisana przez prezydenta, to oprócz posłów podwyżki otrzymają również ministrowie, premier i prezydent. Wynagrodzenie na poziomie 18 tys. złotych brutto zacznie być wypłacane również Pierwszej Damie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Polsat News