W niedzielne popołudnie na placu targowym w Łasku (Łódzkie) żołnierze z miejscowej 32. Bazy Lotniczej zorganizowali piknik wojskowy okazji 102. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, który zgromadził ponad tysiąc uczestników. W pikniku wziął udział m.in. wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Reklama

W przemówieniu do uczestników imprezy wicepremier podkreślił, że trwa proces wzmacniania sił zbrojnych. - Rozwijamy Wojsko Polskie, tworzymy nowe jednostki, wyposażamy żołnierzy w nowoczesny sprzęt, będziemy wzmacniać nasze siły zbrojne, nasze lotnictwo - powiedział wicepremier dodając, że szczególnie dobrze to widać w bazie lotniczej w Łasku, gdzie stacjonuje część polskich sił powietrznych.

Będzie więcej żołnierzy Wojska Polskiego, także sił powietrznych w Łasku - zaznaczył. - Tu właśnie będą polskie F-35 - zaakcentował minister. - Bardzo cieszę się z obecności sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Nasi lotnicy ćwiczą z siłami amerykańskimi, budując w ten sposób współpracę, która jest bardzo ważnym elementem naszego bezpieczeństwa - wskazał szef MON.

Wicepremier powiedział też, że trwają przygotowania do całkowitego wycofania postsowieckiego lotniczego sprzętu wojskowego, a zastępować go będą między innymi amerykańskie i południowokoreańskie samoloty bojowe.